Wyburzanie krok po kroku

Budowanie nowych obiektów na starych fundamentach to powszechnie spotykana sytuacja. W tym zakresie możemy działać samodzielnie. Nie musimy wynajmować firmy od wyburzeń. Jeśli jednak kubatura budynku, jak również grubość ścian będę uniemożliwiały ręczne wyburzenie, potrzebny będzie sprzęt ciężki. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć w tej kwestii.

 

Zanim wyburzanie budynku

 

Zanim zatrudnimy firmę od wyburzeń, musimy uzyskać pozwolenie na rozbiórkę budynku. Nie w każdym przypadku jest ono konieczne, niemniej jednak fakt ten zawsze należy zgłosić właściwemu organowi. To zwykle starostwa powiatowe lub urzędy miasta. Bez pozwolenia można wyburzyć obiekt, który ma poniżej 8 m i jest usytuowany od granicy działki odległości nie mniejszej niż połowa jego wysokości. Pozwolenia nie wymagają budynki, które nie są wpisane do rejestru zabytków.

 

Ręcznie czy maszynowo

 

Samodzielna rozbiórka może trwać stosunkowo długo. W przypadku dużych obiektów do wyburzenia potrzebna nam będzie specjalistyczna firma, która posiada odpowiednie do tej czynności maszyny. Taka rozbiórka trwa zdecydowanie krócej. Ponadto w tym wypadku nie trzeba martwić się o wywóz odpadów, które bez wątpienia nie są „zwykłymi” śmieciami. Przed wyburzeniem budynku warto zastanowić się nad tym, co może przydać nam się przy budowie nowego. Przed przyjazdem firmy usługowej można zdemontować na przykład potrzebne drzwi czy okna. W przypadku rozbiórki maszynowej zostaną zniszczone. Należy pamiętać, by przed rozbiórką odłączyć wszelkie sieci: gazową, elektryczną i wodną.

2 myśli na temat “Wyburzanie krok po kroku

Dodaj komentarz