Jak wygląda segregacja odpadów remontowo-budowlanych?

Każdy nawet najmniejszy remont w mieszkaniu czy domu generuje odpady. Są to jednakowo drobne frakcje w postaci gruzu czy starych paneli, ale również elementy wyposażenia czy wykładziny. Bardzo ważne jest więc ich odpowiednie posegregowanie, by móc się pozbyć niepotrzebnych rzeczy a przy tym nie zanieczyszczać środowiska. Możliwości segregacji mamy bardzo różne, w zależności od gminy i okolicy, w jakiej się znajdujemy.

Segregacja odpadów remontowo-budowlanych – Możliwości

Pierwszym jest darmowy odbiór odpadów budowlanych oferowany przez organy gminy. Możliwość taką mamy kilka razy do roku, przy czym musimy skontaktować się z przedsiębiorstwem komunalnym, by dowiedzieć się, na jakich warunkach się to odbywa.

Drugą opcją jest skontaktowanie się z firmą zajmującą się dostarczaniem kontenerów i utylizacją odpadów. Tutaj dostarczany jest nam pod dom kontener na gruz, który po napełnieniu zostaje odebrany przez firmę. Tutaj możemy nawet zamówić usługę przez Internet i zapłacić przelewem czy kartą. Jest to niesamowita oszczędność naszego czasu.

Trzecią opcją najmniej popularną jest segregacja i dostarczanie poszczególnych surowców do punktów odbioru. Przykładowo gruz może zostać ponownie przerobiony na kruszywa drogowe, stal przetopiona a tworzywo sztuczne posłuży jako element ponownie wykorzystane. Wymaga to jednak poświecenia przez nas sporej ilości czasu na segregację i dostarczenie do punktu czy odbiór.

Gruz24.pl Wywóz gruzu