WAŻNE! Poznaj odpady, których nie wolno wrzucać do kontenerów i worków na gruz.

Przeprowadzając remont, mogłeś nawet nigdy nie zastanawiać się, jakie są ograniczenia odnośnie tego, co możesz wyrzucić w workach do podstawionego kontenera na gruz. Jeśli chcesz przeprowadzić swoje porządki bez zakłóceń, to powinieneś dowiedzieć się, co możesz, a czego nie możesz do takich kontenerów wyrzucać.

Elektrośmieci skreślamy

Jeżeli przy okazji remontu chciałeś pozbyć się starych urządzeń RTV, AGD czy baterii lub akumulatorów, to źle pomyślałeś. Taki sprzęt należy poddać specjalnej utylizacji, a nie zastosowanie się może grozić poważnymi sankcjami karnymi. Elektrośmieci zawierają groźne dla otoczenia substancje jak kadm, ołów, rtęć, chrom czy związki bromu.

Czego jeszcze unikać?

Nie traktuj podstawionego kontenera dowolnie. Pamiętaj, że nie możesz tam wyrzucać odpadów komunalnych, które generujesz na co dzień, ponieważ podlegają one innemu recyklingowi. To samo się tyczy, jeśli masz w domu odpady medyczne. Gdybyś podczas remontu miał pomysł, aby samodzielnie zerwać i do kontenera wyrzucić azbest, również lepiej o tym zapomnij. Utylizacja tego materiału musi zostać przeprowadzona w specjalnych warunkach, do których na pewno się nie zalicza samodzielne ściągnięcie i wyrzucenie.

Gruz24.pl Wywóz gruzu