Gruz z remontu mieszkania – gdzie go wyrzucić?

Chyba każdy, kto choć raz w życiu przeprowadzał remont lub był jego świadkiem, wie, jak wielkie góry odpadów powstają w jego wyniku? Co z nimi trzeba zrobić? Na pewno nie wyrzucać do zwykłych śmietników!

Trzymaj gruz z daleka od śmietnika!

Dlaczego gruzu nie wolno wyrzucać do zwykłych śmietników? Odpowiedź jest prosta. Po pierwsze, jest to odpad wielkogabarytowy. Po drugie, jego recykling (w tradycyjnym znaczeniu tego słowa) jest niemożliwy. Po trzecie, gruzu nie można poddać segregacji, tak jak inne odpady domowe. Jak więc można się go pozbyć? Należy skorzystać z usług wykwalifikowanej firmy.

Jak zagwarantować sobie spokój?

Firmy zajmujące się usuwaniem odpadów budowlanych, oferują wynajem worków big-bag lub kontenerów, do których możemy wrzucać wszelkie śmieci powstałe w trakcie remontu. Cena wypożyczenia takich zasobników nie jest wysoka. Ponadto firma, z której usług korzystamy, w określonym terminie wywiezie odpady. Dzięki temu nie musimy zajmować się ich utylizacją! Przez to oszczędzamy czas, pieniądze i nerwy. Warto zatem skorzystać z usług firm usuwających zanieczyszczenia budowlane.

Gruz24.pl Wywóz gruzu