Jakie są koszty wyburzeń budynków?

Cena wyburzenia nieruchomości uzależniona jest od kilku kwestii. Najtańszym rozwiązaniem będzie oczywiście ręczna rozbiórka. Niemniej jednak nie w każdym przypadku, a w zdecydowanej mniejszości tego typu prace będziemy mogli wykonać ręcznie. Wyburzanie z pomocą maszyn to koszt, na który składa się wiele czynników. Sprawdźmy, jakie są one dokładnie.

 

Od czego zależy jest koszt wyburzenia budynku?

 

Wiemy już, że koszt wyburzenia budynku będzie uzależniony przede wszystkim od tego, na jaki jego rodzaj się zdecydujemy, ręczny czy maszynowy. Ponadto istotnymi czynnikami warunkującymi finalną cenę będą:

• stopień skomplikowania prac
• kubatura, czyli objętość obiektu do rozbiórki
• grubość ścian, które mają zostać wyburzone’
• robocizna
• wywóz gruzu
• odległość wyburzanego budynku od wysypiska

To główne czynniki, na które należy zwrócić szczególną uwagę, nawet wtedy, gdy zatrudnimy ekipę pracowników, którzy ręcznie wykonają dla na tego typu usługę.

Do kogo po rozbiórkę budynku?

 

Jeśli zdecydujemy się na usługi firmy, która zajmie się wyburzeniem obiektu, koniecznie musimy porównać ceny usług u kilku usługodawców. Ceny mogą tu poważnie różnić się, co stanowi kolejny czynnik decydujący o naszych finalnych kosztach. PO rozbiórkę budynku musimy zwrócić się do firmy, która poosiada zezwolenia na tego typu działalność. Warto wybrać kompleksowo działającego usługodawcę, który nie tylko zajmie się wyburzeniem obiektu, ale usunie z placu gruz oraz wszelkie odpady pobudowlane.

2 myśli na temat “Jakie są koszty wyburzeń budynków?

Dodaj komentarz