Jak pozbyć się gruzu?

Do śmietnika gruzu wyrzucać nie wolno. Co więc zrobić z poremontowymi odpadami, a zwłaszcza budowlanym gruzem? Większe ilości gruzu to nie lada problem, dlatego podpowiadamy, co zrobić, by nie mieć kłopotów zwłaszcza z prawem. W głównej mierze chodzi o posiadanie odpowiedniej torby na gruz lub specjalnego pojemnika.

 

Kontener do wynajęcia

 

W przypadku wywozu większej ilości gruzu oraz jakichkolwiek nieczystości pobudowlanych najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie kontenera. W tym celu najlepiej udać się do którejś z regionalnych firm świadczących tego typu usługi. Cennik wynajmu i wywozu gruzu warto porównać w kilku miejscach, gdyż znacząco może on różnić się w tym wypadku.

 

Jak jest z cenami za wywozu gruzu?

 

Już powiedzieliśmy, że ceny są różne. Cena za usługę zwykle obejmuje dostarczenie kontenera, kolejno jego odbiór po zapełnieniu oraz wywóz odpadów na wysypisko śmieci. Usługodawcy w tej dziedzinie w momencie postawienia kontenera na gruz zazwyczaj życzą sobie uiszczenia kaucji, która rozliczana jest w końcowym etapie usługi.

 

O karach za składowanie gruzu słów kilka

 

Za nielegalne składowanie odpadów grozi kara pieniężna. Są to wysokie kwoty określone w przepisach. Najwyższe mandaty mogą wynosić nawet do 5 tysięcy złotych. Jak widać lekceważenie przepisów w tej kwestii nie jest opłacalne. Tak więc zanim jeszcze podejmiemy się generalnego remontu, rozbiórki budynku itp. warto zadbać o dobrą firmę usługową w tej branży, na której w 100% będziemy pewni, ze działa w pełni legalnie.

2 myśli na temat “Jak pozbyć się gruzu?

Dodaj komentarz